Biżuteria artystyczna – podstawowe informacje

Tworzenie unikalnych kolekcji biżuterii absolutnie nie może mieć nic wspólnego z taśmą produkcyjną i wykonywaniem jej masowo. Pracownie biżuterii artystycznej z prawdziwego zdarzenia mają wielu nabywców na całym świecie właśnie dlatego, że ich produkty są wykonywane ręcznie, na specjalne zamówienie klienta lub według wizji tworzącego je jubilera. 

Biżuteria artystyczna to coś innego niż biżuteria handmade – rzeczywiście, jest tworzona ręcznie od początku do końca. Jednak biżuterią handmade zwykliśmy nazywać tworzenie biżuterii z gotowych elementów – koralików, zawieszek, haczyków, podczas gdy biżuteria artystyczna opiera się na samodzielnym wytwarzaniu sztuką jubilerską każdego elementu – od szlifowania kamieni, poprzez osadzanie ich w odpowiednio wyrobionych kruszcach.

Do wytwarzania biżuterii artystycznej potrzeba nie tylko materiałów, czyli kruszców i kamieni, ale również umiejętności manualnych oraz wiedzy jubilerskiej. Prawdziwy artysta doskonale wie, jakie materiały można ze sobą łączyć, w jakiej temperaturze i jakimi narzędziami należy je obrabiać, i wreszcie – jak nadawać im ostateczny szlif, by pięknie się prezentowały na ciele. Tworzenie biżuterii to rzemiosło, ale wymagające niezwykłej precyzji oraz kunsztu artystycznego. Oryginalne łączenie ze sobą różnych kolorów, kamieni i kruszców pozwala na stworzenie biżuterii, jakiej świat jeszcze nie widział.

Najważniejszą cechą biżuterii artystycznej jest jej unikatowość. Poszczególne egzemplarze można zamówić w sklepach internetowych lub stacjonarnych wybranych rękodzielników, jednak zwykle występują one tylko w jednej sztuce. Ogromnym atutem takiej biżuterii jest fakt, że jest ona zwykle wykonywana na zamówienie, można zatem zamówić sobie wzór pierścionka lub wisiorka, jaki nam odpowiada, ale z wybranymi pod własny gust kamieniami lub zdobieniami. Rzecz jasna, jako że są to produkty unikatowe, ich cena zazwyczaj też jest kilkakrotnie wyższa, aniżeli biżuterii, jaką można nabyć w popularnych sieciówkach. Trzeba jednak przyznać, że najmniejszy drobiazg wykonany od serca prezentuje się tak, że olśniewa urodę kobiety swoim blaskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *